Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Szantowiązałka

Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Szantowiązałka są organizowane nieprzerwanie od 1986 r. W pierwszych latach był to festiwal piosenki żeglarskiej i szant dla drużyn harcerskich, ale bardzo szybko okazało się, że zainteresowanie jest zbyt duże, aby ograniczać zasięg festiwalu.

Na początku wszystko odbywało się w dość prymitywnych warunkach akustycznych i oświetleniowych - realizatorzy dźwięku z przypadku też nie byli doskonałym rozwiązaniem. Sprawę rozwiązało podjęcie współpracy m.in. z Radiem Łódź S.A. Zaczęli pomagać nam profesjonaliści - podpowiadali rozwiązania i sami stali się współtwórcami obecnego wizerunku imprezy. Obecnie w koncertach bierze udział wiele podmiotów wykonawczych z całej Polski. Dla wielu to pierwszy kontakt ze sceną, mikrofonem i żywo reagującą publicznością - ale staramy się dać wszystkim szansę na zaprezentowanie swojej twórczości. Oprócz nich co roku na scenie pojawia się wielu znanych i uznanych wykonawców muzyki szantowej.

Od samego początku organizatorem Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską Szantowiązałka są harcerze i instruktorzy Szczepu ZHP im. Leonida Teligi z Hufca Łódź Polesie, działającego przy Szkole Podstawowej Nr 6 oraz XXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. 

Mamy nadzieję że jeszcze na długo wystarczy nam sił i zapału do realizacji zapoczątkowanego wiele lat temu pomysłu. Nie możemy przecież zapomnieć, że w herbie naszego miasta też jest łódka...


Festiwal Szantowiązałka

http://szanty.harc.net.pl/modules/mastop_publish/?tac=1