Wraz z pierwszym śniegiem i mrozem, tym razem w drugi weekend grudnia Szczep Drużyn Wodnych im. Leonida Teligi ma zaszczyt zaprosić miłośników szant na kolejną edycję festiwalu, aby po raz kolejny spotkać się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 6 oraz XXXIII LO w Łodzi przy ulicy Kusocińskiego 116, by przez dwa dni wspólnie słuchać, śpiewać i bawić się przy dźwiękach żeglarskiej muzyki! 

   Choć "Szantowiązałce" przybywa lat nie zwalniamy nawet na chwilę wraz z młodą załogą wśród organizatorów wypływamy na festiwalowe szerokie wody, w tym roku z nowym programem i nowymi pomysłami staramy się aby było nas więcej niż rok temu, a poprzeczka była znów trochę wyżej. Należy spodziewać się sporej liczby akcentów wodniacko-harcerskich, co nie oznacza, że wykonawcy i widzowie niezwiązani z harcerstwem w granatowych mundurach są niemile widziani.  

   Obowiązkowym punktem programu, tak jak w roku poprzednim, będą warsztaty kultury marynistycznej oraz niedzielne "Żeglarskie Mikołajki", zajęcia przygotowane dla naszych najmłodszych "wilków morskich"!

      Do zobaczenia w pierwszą sobotę grudnia! 

 


Festiwal Szantowiązałka

http://szanty.harc.net.pl/modules/mastop_publish/?tac=36