Menu główne
Wspierają nas
Radio Łódź


Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego


Spółdzielnia mieszkaniowa Retkinia-Północ


Miran


Król Kul


SP 6


XXXIII LO


Urząd Miasta Łodzi


Hufiec ZHP Łódź-Polesie
Logowanie
Nick:

Hasło:

Pamiętaj mnie

Zapomniane hasło?
Wieści festiwalowe : XXIII SZANTOWIĄZAŁKA - podsumowania (dzień pierwszy)
Nadesłany przez panwac 21.12.2009, 4:30 (1162 odsłon)
Wieści festiwalowe
Od zakończenia XXIII edycji Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską SZANTOWIĄZAŁKA minęło kilka dni, a echa szant wciąż rozbrzmiewają w naszych głowach... i nadal napływających mailach. Bo też i jest co wspominać - w tym roku wiele się działo, nie tylko na festiwalowej scenie.

Już od sobotniego przedpołudnia w salach Szkoły Podstawowej nr 6 panował ruch. Organizatorzy kończyli przygotowywać warsztaty i salę festiwalową, pojawili się pierwsi goście (głównie przyjezdni, spoza Łodzi). O 13:00 ruszyły warsztaty animatorów kultury marynistycznej prowadzone przez Sylwię i Ewelinę. Trening umiejętności z różnych dziedzin artystycznych obejmował zajęcia z tańca irlandzkiego, w dalszej części spotkania uzupełnione o warsztaty wokalne - emisję głosu i praktykę sceniczną oraz gorące rytmy wydobywane z kilkunastu bębnów - wszystko pod okiem trenerzy w każdej z dziedzin wspierających nasze instruktorki.

W tym samym czasie nieco po 14:00 rozpoczęła się narada narada liderów wychowania wodnego połączona z warsztatami i dyskusją "Dobre środowisko wodne - podstawy działania", w której wzięło udział 20 osób z 13 miast Polski. Pierwszą część wypełniły relacje z przedsięwzięć wodnych i żeglarskich ostatnich miesięcy oraz zapowiedzi działań planowanych na rok 2010, a także propozycji udziału flotylli polskich jachtów w rejsie międzynarodowej armady na zlot Jamboree 2011 w Szwecji. Omówiono też najpoważniejsze problemy rozwoju wodnych kadr instruktorskich w różnych częściach Polski.
Drugą część w całości zajęła praca nad założeniami ogólnopolskiego współzawodnictwa środowisk wodnych, którego finałem ma być spartakiada wodna i żeglarska w Krakowie latem 2010 roku. Dyskusja i rozmowy kuluarowe zakończyły się ponad 1,5 godziny po planowanym czasie i rozpoczęciu koncertu szantowego.

O godzinie 18:00 scenę Szantowiązałki rozjaśniło światło reflektorów, zaś z głośników dobiegł sygnał rozpoczynający festiwal. Poszczególne zespoły kolejno prezentowały swoje umiejętności, przy aplauzie licznej publiczności - sala była wypełniona, dla części osób pozostały miejsca stojące z tyłu widowni. Kiedy ostatnia reprezentacja zakończyła już swój występ, goście bawili się dalej, zajmując scenę i spontanicznie prezentując swój repertuar.
Werdykt jury został ogłoszony w niedzielę po południu:

  • 5 miejsce przyznano ex aequo 55 ŁWDH, 76 ŁWDH, 137 ŁDH, 26 ZDH oraz 10 ZDH, podkreślając ich ogromną determinacje i wielkie zaangażowanie,
  • 4 miejsce zajął zespół ZUBELNELGENUBI, który zaprezentował bardzo trudny repertuar żeglarski,
  • 3 miejsce przypadło "8 i przyjaciołom" - jury zwróciło uwagę na ciekawą aranżację utworów,
  • 1 miejsce ex aequo przypadło grupie "Niepoczytalne" oraz 86 ŁWDH, których występy zachwyciły czystym wykonaniem, niebanalnymi tekstami oraz interesującą aranżacją z podziałem na głosy.

Nagroda specjalna ufundowana przez Łódzki Okręgowy Związek Żeglarski została przyznana 86 ŁWDH. Tym akcentem XXIII edycja Szantowiązałki przeszła do historii - do kolejnej dzieli nas  niecały rok.

Ocena: 0.00 (Głosów: 0) - Oceń ten tekst -
Wersja do druku Powiadom znajomego o tym wpisie Utwórz dokument .pdf z tego artykułu
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.
 

Ilość rejestracji:
Dzisiaj: 0
Wczoraj: 0
W sumie: 32
Ostatnio: kontakt

Serwis przeglądają:
Goście : 1
Użytkownicy : 0
W sumie: 1
Lista [Okno]
...***
Powered by ImpressCMS 1.0 © 2007-2013 The ImpressCMS Project || © 2002-2013 HarcNetPL TeaM :)