Menu główne
Wspierają nas
Radio Łódź


Miran - Morowo


BlueCharter


Spółdzielnia mieszkaniowa Retkinia-Północ


Multikino


SP 6


XXXIII LO


Hufiec ZHP Łódź-Polesie
http://szanty.harc.net.pl/uploads/img5ddda564d75af.png
Logowanie
Nick:

Hasło:

Pamiętaj mnie

Zapomniane hasło?

Kartka z historii

Tak o festiwalu pisano kilkanaście lat temu...

 XI Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską "Szantowiązałka '97" .

 "Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć o co chodzi, wielu osobom nie trzeba również przybliżać tej wspaniałej imprezy, którą od jedenastu lat organizuje Szczep Drużyn Wodnych im. Leonida Teligi z hufca Łódź-Polesie. Olbrzymim wysiłkiem niewielu osób powstała i w tym roku wspaniała atmosfera, dzięki której w SP Nr 6 w Łodzi mogli się spotkać miłośnicy i wykonawcy piosenki żeglarskiej. Przez tych kilka lat, na scenie "Szantowiązałki" pojawiali sie wykonawcy bardziej i mniej znani, wielu z nich stawiało właśnie tutaj swoje pierwsze kroki, a dziś ich piosenki nuci się w całej Polsce. Na deskach "Szantowiązałki" pojawiały się tak głośne zespoły jak: Mechanicy, Cztery Refy, The Bumpers, Krewni i Znajomi Królika, The Smuglers, Zejman i Garkumpel i wiele innych.

Zabawa rozpoczęła się w sobotę 6 grudnia o godz. 16.00 Koncertem Inauguracyjnym. Publiczność, oprócz znanych wykonawców, miała też okazję wysłuchać występu debiutujących talentów. Szczególnie błysnęły dwa zespoły bardzo młodych wykonawców "BraDeLi" i "Wszędobylscy", które zachwiciły zgromadzonych nie tylko wokalem, ale też choreografią. Nic więc dziwnego, że obydwa zostały nagrodzone. Po koncercie debiutów nastąpiła krótka przerwa, a po niej "to co tygrysy lubią najbardziej", czyli Szantowisko, w którym udział wzięli: Korokocha-Łódź, Perskie Odloty-Dębica, Sekstans, Koga, Matpilers i Ryczące Dwudziestki. Gdyby nie zdrowy rozsądek organizatorów, skoki , tany i hulanka trwałyby zapewne do rana, ale ponieważ drugi dzień zapowiadał się równie atrakcyjnie, publiczność skwapliwie zgodziła się na nocną przewę w zabawie.

Niedzielna część przeglądu rozpoczęła się koncertem dla dzieci. Na ten nowatorski dla Szantowiązałki pomysł,wstęp okazał się wolny, a wystąpił zaproszony gość: Zejman i Garkumpel. Popołudniowa część należała do laureatów. Ale tutaj również nie zabrakło gości, koncert swój dały Cztery Refy i Amazonki. Zdecydowanie poziom Szantowiązałki odbiega bardzo od podobnych imprez organizowanych w nietypowych pomieszczeniach. Różni się profesjonalizmem organizatorów, którzy myślą o wszystkim: pamiątkowych koszulkach, kasetach z nagraniami naszych ulubionych zespołów i o kąciku kawiarnianym, gdzie można chwilę odpocząć przy zimnej coli przed puszczeniem się w wir dalszej zabawy.

Wspomnieć należy też o nagłośnieniu, oświetleniu, dekoracjach, słowem o tym wszystkim, co uczyniło z sali gimnastycznej bajkową oazę doskonałej zabawy.  W sumie w konkursie wzięło udział ok dziewiętnastu zespołów z Łodzi, Torunia, Rzeszowa, zapewniając zabawę..."

Raptularz-Miesięcznik Chorągwi Łódzkiej ZHP Nr 1(39) styczeń 1998 

Ilość rejestracji:
Dzisiaj: 0
Wczoraj: 0
W sumie: 33
Ostatnio: sikor

Serwis przeglądają:
Goście : 1
Użytkownicy : 0
W sumie: 1
Lista [Okno]
...***
Powered by ImpressCMS 1.0 © 2007-2013 The ImpressCMS Project || © 2002-2013 HarcNetPL TeaM :)